Seniorit

Seniorijäsenet toimivat Sisustustoimittajat ry:n alajaostona. Kaikki seniorijäsenet ovat kiinnostuneita alan tapahtumista, ja osa senioreista jatkaa yhä aktiivisesti työelämässä. Seniorijäsenet ottavat osaa yhdistyksen toimintaan ja järjestävät lisäksi omaa ohjelmaa. Jäseneksi voivat liittyä kaikki eläkkeellä olevat sisustustoimittajat. Yhdistys voi myös päättää kutsua jäseneksi alalla toimineen päätoimittajan tai tiedottajan.

Lisätietoja senioreista antaa Marja Blåfield: marja.blafield@kolumbus.fi, 050 362 7545

Toimittaja (sisustus ja antiikki)

Marja Blåfield

marja.blafield@kolumbus.fi
+358 50 362 7545

Toimittaja (sisustus ja puutarha)

Liisa Hellemaa-Hautamäki

liisa.hellemaa@kolumbus.fi
+358 500 835 650

Toimittaja

Antti Nuortio

antti.nuortio@gmail.com
+358 400 830 347

Toimittaja, bloggari

www.arkionkaunis.blogspot.fi
Instagram: @tuulamami
Twitter: @tuulamami

Tuula Saarinen

tuula.saarinen46@gmail.com
+ 358 40 594 1034

Sisustustoimittaja

Instagram: @kaijasarha Blogi: kaijankaruselli.blogspot.com

Kaija Sarha

kaijasarha@gmail.com

Sisustustoimittaja

Anne Sneck

annel.sneck@kolumbus.fi

+358 500 812 135

 

Sisustustoimittaja, muotoilija, sisustusarkkitehti

Ulla Solasaari-Pohjanpalo

ulla.solasaari@kolumbus.fi

+358 500 447 131

Toimittaja (sisustus ja puutarha)

Soili Ukkola

soili.ukkola@gmail.com
+358 50 453 4591

Sisustussuunnittelua ja -kuvauksia

Enja Vironmäki

enja@enja.fi
+358 50 639 98

Sisustussuunnittelua, Suomen Seniorilehden avustaja

Eeva Sääskilahti

eevanposti@elisanet.fi
+ 358 40 528 3647

Sisustussuunnittelua ja -juttuja

Liti Wendelin

litiwendelin@yahoo.com
+358 45 671 3606