Our senior members

Seniorijäsenet toimivat Sisustustoimittajat ry:n alajaostona. Kaikki seniorijäsenet ovat kiinnostuneita alan tapahtumista, ja osa senioreista jatkaa yhä aktiivisesti työelämässä. Seniorijäsenet ottavat osaa yhdistyksen toimintaan ja järjestävät lisäksi omaa ohjelmaa. Jäseneksi voivat liittyä kaikki eläkkeellä olevat sisustustoimittajat. Yhdistys voi myös päättää kutsua jäseneksi alalla toimineen päätoimittajan tai tiedottajan.

Lisätietoja senioreista antaa Marja Blåfield: marja.blafield@kolumbus.fi, 050 362 7545

Marja Acs

Kristianinkatu 19. A 4
00170 Helsinki
050-352 3485

marja.acs@gmail.com

sisustussuunnittelua ja -juttuja

Marja Blåfield (puheenjohtaja)

Päivätie 15
02210 Espoo
050-362 7545

marja.blafield@kolumbus.fi

sisustus- ja antiikkijuttuja

Liisa Hellemaa-Hautamäki (sihteeri)

Vuolukiventie 3. E 41
00710 Helsinki
0500-835 650

liisa.hellemaa@kolumbus.fi

sisustus- ja puutarhajuttuja

Antti Nuortio

Ratamestarinkatu 13. B 88
00520 Helsinki
0400-830 347

antti.nuortio@gmail.com

juttuja eri aloilta

Tuula Saarinen

Kauppalankatu 2. B 21
05800 Hyvinkää
040-594 1034

tuula.saarinen46@gmail.com

blogi: Arki on kaunis

Eeva Sääskilahti

Suvantotie 4. I 113
01600 Vantaa
040-528 3647

eevanposti@elisanet.fi

sisustussuunnittelua, Suomen Seniorilehden avustaja

Soili Ukkola

Pitkäsillanranta 7-9 A 31
00530 Helsinki
050 453 4591

soili.ukkola@gmail.com

Sirkku Uusitalo

Haahkapolku 3. as 25
00200 Helsinki
0400-699 814

sirkku.uusitalo@kolumbus.fi

Enja Vironmäki

Mannerheimintie 44. A 16
00260 Helsinki
050-639 98

enja@enja.fi

sisustussuunnittelua ja -kuvauksia

Liti Wendelin

Laaksokatu 12
10300 Karjaa
045-671 3606

litiwendelin@yahoo.com

sisustussuunnittelua ja -juttuja